Devítiletá Jo miluje akční filmy, Jackieho Chana a chce se stát superhrdinkou. V cestě jí stojí smrtelná nemoc, kterou jí lékaři právě diagnostikovali. Její rodina i celá vesnice se navzdory tomu rozhodnou sen malé holčičky uskutečnit.

Film Supa Modo keňského režiséra Likariona Wainaina získal pochvalné zmínění poroty na festivale v Berlíně (kategorie GenerationKPLUS). Ve Zlíně obdržel hlavní cenu "Zlatý střevíček" za nejlepší hraný film pro děti a cenu ekumenické poroty.

Ekumenická porota oceňuje filmy vysoké umělecké kvality, které jsou zároveň ve shodě s hodnotami evangelia (v širokém slova smyslu). V některých regionech mají tyto poroty mezináboženský rozměr, například v Teheránu jsou v porotě muslimové s křesťany. Ekumenické poroty fungují na festivalech A-kategorie od 70. let. Patří k tzv. nestatutárním porotám, podobně jako například porota filmových kritiků FIPRESCI. Provoz ekumenických porot zajišťují dvě organizace – SIGNIS (Světová katolická organizace pro komunikaci) a INTERFILM (Mezinárodní protestanská filmová organizace).

Složení ekumenické poroty na 58. Zlín Film Festivalu:

Ylva Liljeholm / Švédsko
Filmová publicistka a organizátorka ze Švédska. Žije na ostrově Gotland a pracuje v regionálním centru Film on Gotland, kde zodpovídá za vytváření podmínek pro místní mladé filmaře. Organizuje Bergmanův filmový festival na ostrově Fårö a koordinuje další projekty. Je členkou filmově-teologické sítě Švédské církve a také přispívá na blog Seglora smedja, věnující se sociálním, kulturním a teologickým otázkám.

Marianela Pinto / Ekvádor
Sociální komunikátorka a nezávislá producentka v audiovizi z Ekvádoru. Vystudovala Křesťanské centrum pro komunikaci. Je členkou registru ekvádorských umělců a kulturních manažerů, Institutu filmové a audiovizuální tvorby či organizace SIGNIS Ekvádor a ALC. Podílela se na výrobě řady filmů, seriálů, dokumentů, videí či reklam. Působí také v oblasti reklamy, vzdělávacích a komunikačních projektů.

Jonáš Vacek / Česká republika
Český scenárista a režisér. Filmové vzdělání získal na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně. Působí v audiovizuální produkční společnosti Bumerang.film zaměřené na reklamní a dokumentární snímky. Pracuje také jako pedagog na filmové škole Creative Hill College v Kudlově a řídí festival studentských filmů Pod Nebesy v Lipníku nad Bečvou. Režíroval např. celovečerní dokument Psi Páně aneb Sněz ten film (2017).

profily členů poroty byly převzaty z katalogu festivalových porot na Zlín Film Festivalu - https://www.zlinfest.cz/wcd/pages/poroty/2018/poroty-58zff-2018.pdf