11 × 14 / 11 × 14
Režie: James Benning
USA, 1977, 82min.
Sekce: Imagina
Projekce: 352 - 1.7. 11:30, Kinosál B. 4H4 - 2.7. 19:30, Divadlo Husovka. 8C2 - 6.7. 10:00, Kino Čas
1985 / 1985
Režie: Yen Tan
USA, 2016, 9min.
Sekce: Made in Texas: Pocta Austin Film Society
Projekce: 2K3 - 30.6. 14:00, Kino Drahomíra. 8L3 - 6.7. 13:30, Lázně III
2001: Vesmírná
odysea / 2001: A Space Odyssey
Režie: Stanley Kubrick
Velká Británie, USA, 1968, 164min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 1D1 - 29.6. 9:30, Karlovarské městské divadlo. 512 - 3.7. 10:00, Velký sál
235 000 000 / 235 000 000
Režie: Uldis Brauns
Lotyšsko, 1967, 70min.
Sekce: Odrazy času: Pobaltský poetický dokument
Projekce: 155 - 29.6. 20:00, Kinosál B. 5L1 - 3.7. 10:30, Lázně III. 7C2 - 5.7.
10:00, Kino Čas
BlacKkKlansman / BlacKkKlansman
Režie: Spike Lee
USA, 2018, 128min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 219 - 30.6. 22:30, Velký sál. 9N4 - 7.7. 19:00, Kinosál Národní dům
Bob Roberts / Bob Roberts
Režie: Tim Robbins
USA, Velká Británie, 1992, 102min.
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekce: 214 - 30.6. 11:30, Velký sál
Chata na prodej / Chata na prodej
Režie: Tomáš Pavlíček
Česká republika, 2018, 77min.
Sekce: Soutěž Na východ od Západu
Projekce: 7P5 - 5.7. 19:00, Kinosál Pupp. 8C4 - 6.7. 15:30, Kino Čas. 9H4 -
7.7. 19:30, Divadlo Husovka
Cizinci ve vlaku / Strangers on a Train
Režie: Alfred Hitchcock
USA, 1951, 101min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 411 - 2.7. 9:00,
Velký sál. 6P6 - 4.7. 22:00, Kinosál Pupp
Dovlatov / Dovlatov
Režie: Alexey German Jr.
Rusko, Polsko, Srbsko, 2018, 126min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 1D4 - 29.6. 16:00, Karlovarské městské divadlo. 3L1 - 1.7. 10:30,
Lázně III. 6N4 - 4.7. 19:00, Kinosál Národní dům
Démanty noci / Démanty noci
Režie: Jan Němec
Československo, 1964, 68min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 215 - 30.6. 14:00, Velký sál. 7L6 - 5.7. 19:30, Lázně III
Dívka / Girl
Režie: Lukas Dhont
Belgie, 2018, 105min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2N4 - 30.6. 19:00, Kinosál Národní dům. 5P4 - 3.7. 16:30, Kinosál Pupp.
9C4 - 7.7. 15:30, Kino Čas
Flákač / Slacker
Režie: Richard Linklater
USA, 1991, 97min.
Sekce: Made in Texas: Pocta Austin Film Society
Projekce: 314 - 1.7.
11:30, Velký sál. 721 - 5.7. 9:30, Malý sál
Geula /
Geula
Režie: Joseph Madmony,
Boaz Yehonatan Yacov
Izrael, 2018, 100min.
Sekce: Hlavní soutěž
Projekce:
316 - 1.7. 17:00, Velký sál.
4P1 - 2.7. 10:00, Kinosál Pupp.
6K1 - 4.7. 09:00, Kino Drahomíra.
Hal / Hal
Režie: Amy Scott
USA, 2018, 90min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 1C4 - 29.6. 15:30, Kino Čas. 3H5 - 1.7. 22:30, Divadlo Husovka. 6N1 - 4.7. 10:00, Kinosál Národní dům
Hladká kůže
/ Ta Peau si lisse
Režie: Denis Côté
Kanada, Švýcarsko, Francie, 2017, 94min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 137 - 29.6. 19:00, Kongresový sál. 5C6 - 3.7. 21:00, Kino Čas. 9H5 -
7.7. 22:30, Divadlo Husovka
Hledání Ingmara Bergmana / Searching for Ingmar Bergman
Režie: Margarethe von Trotta
Německo, Francie, 2018, 95min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 133 - 29.6. 13:00, Kongresový sál. 354 - 1.7. 17:00, Kinosál B. 6N3 -
4.7. 16:00, Kinosál Národní dům
Hmyz / Hmyz
Režie: Jan Švankmajer
Česká republika, Slovenská republika, 2018, 97min.
Sekce: České filmy 2017–2018
Projekce: 1H1 - 29.6. 10:30, Divadlo Husovka. 4N3 - 2.7. 16:00, Kinosál Národní
dům. 753 - 5.7. 14:00, Kinosál B
Hra osudu / Match Point
Režie: Woody Allen
Velká Británie, Irsko, Lucembursko, 2005, 124min.
Sekce: Sedm blízkých setkání
Projekce: 5D9 - 3.7. 21:30, Karlovarské městské divadlo. 9D3 - 7.7. 13:00,
Karlovarské městské divadlo
Jeřábi táhnou / Letyat zhuravli
Režie: Mikhail Kalatozov
SSSR, 1957, 98min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 414 - 2.7.
11:30, Velký sál. 8D5 - 6.7. 16:30, Karlovarské městské divadlo
Krajina ticha a temnoty / Land des Schweigens und der
Dunkelheit
Režie: Werner Herzog
Německo, 1971, 85min.
Sekce: Lidé odvedle
Projekce: 2K6 - 30.6. 20:00, Kino Drahomíra. 9C2 - 7.7. 10:00, Kino Čas
Lawrence z Arábie / Lawrence of Arabia
Režie: David Lean
Velká Británie, 1962, 227min.
Sekce: Sedm blízkých setkání
Projekce: 1K6 - 29.6. 20:00, Kino Drahomíra. 7D2 - 5.7. 10:00, Karlovarské městské divadlo
Lechtání / Les chatouilles
Režie: Andréa Bescond, Eric Métayer
Francie, 2018, 103min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 1L5 - 29.6. 16:30, Lázně III. 439 - 2.7. 22:00, Kongresový sál. 5H4 -
3.7. 19:30, Divadlo Husovka
Lovec jelenů / The Deer Hunter
Režie: Michael Cimino
USA, Velká Británie, 1978, 182min.
Sekce: Sedm blízkých setkání
Projekce: 4D8 - 2.7. 21:00, Karlovarské městské divadlo. 936 - 7.7. 18:30,
Kongresový sál
Lucky / Lucky
Režie: John Caroll Lynch
USA, 2017, 88min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 227 - 30.6. 21:30, Malý sál. 4P3
- 2.7. 16:00, Kinosál Pupp. 635 - 4.7. 17:00, Kongresový sál
Malá moudrost
/ Xiao Zhihui
Režie: Yuqi Kang
Kanada, Nepál, Čína, 2017, 92min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 623 - 4.7. 15:30, Malý sál. 7K5 - 5.7. 17:00, Kino Drahomíra. 951 -
7.7. 9:00, Kinosál B
Marketa Lazarová / Marketa Lazarová
Režie: František Vláčil
Československo, 1967, 160min.
Sekce: Sedm blízkých setkání
Projekce: 1L1 - 29.6. 10:30, Lázně III. 8D3 - 6.7. 13:00, Karlovarské městské
divadlo
Muž, který zabil Dona Quijota / The Man Who Killed Don Quixote
Režie: Terry Gilliam
Španělsko, Belgie, Portugalsko, Velká Británie, 2018, 132min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 615 - 4.7.
14:00, Velký sál. 8N4 - 6.7. 19:00, Kinosál Národní dům
Má dcera / Figlia mia
Režie: Laura Bispuri
Itálie, Německo, Švýcarsko, 2018, 100min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 1L7 - 29.6. 22:30, Lázně III. 4N2 - 2.7. 13:00, Kinosál Národní dům.
8P5 - 6.7. 19:00, Kinosál Pupp
Na památku uplynulého dne / Praėjusios dienos atminimui
Režie: Šarūnas Bartas
Litva, 1990, 40min.
Sekce: Odrazy času: Pobaltský poetický dokument
Projekce: 2H3 - 30.6. 16:30, Divadlo Husovka. 6L1 - 4.7. 10:30, Lázně III. 837
- 6.7. 19:00, Kongresový sál
Náš boj / Nos batailles
Režie: Guillaume Senez
Belgie, Francie, 2018, 98min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 1D3 - 29.6. 13:00, Karlovarské městské divadlo. 4L7 - 2.7. 22:30,
Lázně III. 6C7 - 4.7.
21:30, Kino Čas
Někdo tam nahoře mě má rád / Somebody Up There Likes Me
Režie: Bob Byington
USA, 2012, 76min.
Sekce: Made in Texas: Pocta Austin Film Society
Projekce: 239 - 30.6. 22:00, Kongresový sál. 9L5 - 7.7. 16:30, Lázně III
Období ďábla / Ang Panahon ng Halimaw
Režie: Lav Diaz
Filipíny, 2018, 234min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 3K1 - 1.7. 9:00, Kino Drahomíra. 955 - 7.7. 20:00, Kinosál B
Objevitel / Pioneer
Režie: David Lowery
USA, 2011, 16min.
Sekce: Made in Texas: Pocta Austin Film Society
Projekce: 2K3 - 30.6. 14:00, Kino Drahomíra. 8L3 - 6.7. 13:30, Lázně III
Obloha / Cielo
Režie: Alison McAlpine
Kanada, Chile, 2017, 78min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 526 - 3.7. 21:00, Malý sál. 6K6 - 4.7. 20:00, Kino Drahomíra. 851 -
6.7. 9:00, Kinosál B
Paterno / Paterno
Režie: Barry Levinson
USA, 2018, 105min.
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekce: 714 - 5.7. 11:30, Velký sál
Planá hrušeň
/ Ahlat Agaci
Režie: Nuri Bilge Ceylan
Turecko, Francie, Německo, Bulharsko, 2018, 188min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2C1 - 30.6.
9:00, Kino Čas. 5K6 - 3.7. 20:00, Kino Drahomíra
Profil / Profile
Režie: Timur Bekmambetov
Velká Británie, USA, Rusko, Kypr, 2018, 105min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 1L6 - 29.6. 19:30, Lázně III. 3P3 - 1.7. 16:00, Kinosál Pupp. 727 -
5.7. 21:30, Malý sál
Převýchova Cameron Postové / The Miseducation of Cameron
Post
Režie: Desiree Akhavan
USA, 2017, 91min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 1P2 - 29.6. 13:00, Kinosál Pupp. 3N5 - 1.7. 22:00, Kinosál Národní
dům. 9C5 - 7.7. 18:30, Kino Čas
Rafiki / Rafiki
Režie: Wanuri Kahiu
Keňa, 2018, 82min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 211 - 30.6. 9:00, Velký sál. 8N1 - 6.7. 10:00, Kinosál Národní dům
Robin Williams: Mysl na dlani / Robin Williams: Come Inside
My Mind
Režie: Marina Zenovich
USA, 2018, 116min.
Sekce: Návraty k pramenům
Projekce: 614 - 4.7.
11:30, Velký sál
Sedící slon
/ Da xiang xi di
er zuo
Režie: Hu Bo
Čína, 2018, 234min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 1C5 - 29.6. 18:30, Kino Čas. 455
- 2.7. 20:00, Kinosál B. 7K6 - 5.7. 20:00, Kino Drahomíra
Soukromá záležitost / Una questione privata
Režie: Paolo Taviani, Vittorio Taviani
Itálie, Francie, 2017, 85min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 1D6 - 29.6. 18:30, Karlovarské městské divadlo. 5C1 - 3.7. 9:00, Kino
Čas. 931 - 7.7. 8:30,
Kongresový sál
Studená válka / Zimna wojna
Režie: Paweł Pawlikowski
Polsko, Francie, Velká Británie, 2018, 84min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 515 - 3.7.
14:00, Velký sál. 9D4 - 7.7. 16:00, Karlovarské městské divadlo
Stébla / Pullipdeul
Režie: Hong Sang-soo
Jižní Korea, 2017, 66min.
Sekce: Jiný pohled
Projekce: 1H5 - 29.6. 22:30, Divadlo Husovka. 4C1 - 2.7. 9:00, Kino Čas. 6H5 -
4.7. 22:30, Divadlo Husovka
Svědkové Putinovi / Svideteli Putina
Režie: Vitaly Mansky
Lotyšsko, Švýcarsko, Česká republika, 2018, 102min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 224 - 30.6. 18:30, Malý sál. 3K3 - 1.7. 14:00, Kino Drahomíra. 552 -
3.7. 11:30, Kinosál B
Terapie 3 / Terapie 3
Režie: Petr Zelenka, Matěj Chlupáček
Česká republika, 2016, 50min.
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekce: 327 - 1.7. 21:30, Malý sál
To nejlepší, co
můžeš udělat se svým životem / The Best Thing You Can Do
with Your Life
Režie: Zita Erffa
Německo, Mexiko, 2018, 93min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 724 - 5.7.
18:30, Malý sál. 8K3 - 6.7. 14:00, Kino Drahomíra. 954 - 7.7.
17:00, Kinosál B
Touch Me Not / Touch Me Not
Režie: Adina Pintilie
Rumunsko, Německo, Česká republika, Bulharsko, Francie, 2018, 125min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2C3 - 30.6. 12:30, Kino Čas. 633 - 4.7. 13:00, Kongresový sál. 823 -
6.7. 15:30, Malý sál
Tři tváře / Se Rokh
Režie: Jafar Panahi
Írán, 2018, 100min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2N2 - 30.6.
13:00, Kinosál Národní dům. 4K7 - 2.7. 22:30, Kino Drahomíra.
924 - 7.7. 18:30, Malý sál
Utop se, nebo plav / Le grand bain
Režie: Gilles Lellouche
Francie, 2018, 122min.
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekce: 9N5 - 7.7. 22:00, Kinosál Národní dům
Utøya, 22. července / Utøya 22. juli
Režie: Erik Poppe
Norsko, 2018, 90min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2N5 - 30.6. 22:00, Kinosál Národní dům. 5N5 - 3.7. 22:00, Kinosál Národní
dům
Vrtěti psem
/ Wag the Dog
Režie: Barry Levinson
USA, 1997, 97min.
Sekce: Zvláštní uvedení
Projekce: 7D7 - 5.7. 19:00, Karlovarské městské divadlo
Vzplanutí / Burning
Režie: Lee Chang-dong
Jižní Korea, 2018, 148min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 3N3 - 1.7.
16:00, Kinosál Národní dům. 4N1 - 2.7. 10:00, Kinosál Národní
dům. 9C3 - 7.7. 12:30, Kino Čas
Všechno bude / Všechno bude
Režie: Olmo Omerzu
Česká republika, Slovinsko, Polsko, Slovenská republika, 2018, 85min.
Sekce: Hlavní soutěž
Projekce: 318 - 1.7. 20:00, Velký sál. 4P2 - 2.7. 13:00, Kinosál Pupp. 6K2 -
4.7. 11:30, Kino Drahomíra
Všichni to vědí / Todos lo saben
Režie: Asghar Farhadi
Španělsko, Francie, Itálie, 2018, 132min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 3N2 - 1.7. 13:00, Kinosál Národní dům. 818 - 6.7. 20:00, Velký sál
Wajib / Wajib
Režie: Annemarie Jacir
Palestina, Francie, Německo, Kolumbie, Norsko, Katar, Spojené arabské emiráty,
2017, 96min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 2P3 - 30.6. 16:00, Kinosál Pupp. 5L7 - 3.7. 22:30, Lázně III. 834 -
6.7. 16:00, Kongresový sál
Walden / Walden
Režie: Daniel Zimmermann
Švýcarsko, Rakousko, 2018, 100min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 7C4 - 5.7. 15:30, Kino Čas. 8H3 - 6.7. 16:30, Divadlo Husovka. 9H2 -
7.7. 13:30, Divadlo Husovka
Wildlife / Wildlife
Režie: Paul Dano
USA, 2018, 104min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 134 - 29.6. 16:00, Kongresový sál. 3L7 - 1.7. 22:30, Lázně III. 821 -
6.7. 9:30, Malý sál
Zvuk v tichu / L' esprit des lieux
Režie: Stéphane Manchematin, Serge Steyer
Francie, 2018, 91min.
Sekce: Soutěž dokumentárních filmů
Projekce: 424 - 2.7. 18:30, Malý sál. 5K3 - 3.7. 14:00, Kino Drahomíra. 752 -
5.7. 11:30, Kinosál B
Šťastný Lazzaro / Lazzaro Felice
Režie: Alice Rohrwacher
Itálie, Švýcarsko, Francie, Německo, 2018, 125min.
Sekce: Horizonty
Projekce: 415 - 2.7. 14:00, Velký sál. 9D6 - 7.7. 18:30, Karlovarské městské
divadlo
★ / ★
Režie: Johann Lurf
Rakousko, 2017, 99min.
Sekce: Imagina
Projekce: 252 - 30.6. 11:30, Kinosál B. 521 - 3.7. 9:30, Malý sál. 855 - 6.7.
20:00, Kinosál B