Recenze

Tři tváře

Venkovská dívka Marziyeh by chtěla být herečkou, ale její rodiče jsou zásadně proti. Dívka proto natočí video, kde spáchá sebevraždu a pošle ho slavné herečce Behnaz Jafari, která se společně s režisérem vydává zjistit pravdu o jejím osudu.

Malé ženy

Gretě Gerwig se podařilo oživit americkou klasiku 19. století pro dnešní diváky. Citlivě nás provádí dospívaním sester Marchových a připomíná, že nemůžeme mít v životě vše, ale jen to, pro co se rozhodneme. S každým rozhodnutím ale zároveň o něco jiného přicházíme.

japonský film Zloději

Jihokorejský žánrový hybrid Parazit ostře vykresluje sociální nerovnost ve společnosti a nemožnost chudých změnit svou situaci. Nevidí naději, jenom propast, kterou nelze překonat. Jediná cesta z chudoby vede do ještě větší chudoby.

Mladý Ahmed

Civilní drama Mladý Ahmed je dechberoucím portrétem dvanáctiletého radikalizovaného chlapce. Dokáže pochopit, jak je jeho vidění islámu zhoubné a nebezpečné?

Na 23. Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů se jen některým tvůrcům povedlo zachytit něco, co je opravdu důležité, co souvisí s duchovní podstatou jevů. Podle Petra Vaďury se to podařilo Karlu Vachkovi a Christianu Labhartovi.