Rozhovory

Katedrála

Do kin míří výjimečný dokument o muži, který takřka celý svůj život věnoval stavbě katedrály. Bez odborného vzdělání, zato s neochvějnou vírou v Krista den co den pracoval na svém pro mnohé bláznivém díle. Snímek Katedrála natočil slovenský režisér Denis Dobrovoda jako svůj celovečerní debut. Dramaturg TV Noe, Lukáš Jirsa, s režisérem pořídil následující rozhovor.

Zapomenutá země

Rozhovor s režisérem Hlynurem Pálmasonem o protikladech Dánska a Islandu, o možnostech porozumění filmu i o modlitbě. Rozhovor pořídil Lukáš Jirsa na 56. MFF Karlovy Vary.

Návrat ztraceného syna

V pátek 16. 9. vysílala Tv Noe diskuzní pořad Kulatý stůl na téma Film a spiritualita. Moderoval Petr Vaďura, hosté: Barbora Cihelková z Deníku Právo a studenti evangelické teologické fakulty Jakub Vladimír Demčo a Jakub Trusina.

Papež František

Rozhovor Papeže Františka s monsignorem Dariem Viganem, který byl publikován v jeho poslední knize Pohled: Brána srdce. Neorealismus mezi pamětí a přítomností (Efattà editrice, 2021).

Kulatý stůl

V pátek 22. 10. odvysílala Tv Noe diskuzní pořad Kulatý stůl na téma Film a spiritualita. Moderoval Petr Vaďura, hosté: Vladimír Suchánek, Lukáš Jirsa a Renata Šindelářová. Pořad je možné zhlédnout v online archivu Tv Noe.