Rozhovory

Zapomenutá země

Rozhovor s režisérem Hlynurem Pálmasonem o protikladech Dánska a Islandu, o možnostech porozumění filmu i o modlitbě. Rozhovor pořídil Lukáš Jirsa na 56. MFF Karlovy Vary.

Návrat ztraceného syna

V pátek 16. 9. vysílala Tv Noe diskuzní pořad Kulatý stůl na téma Film a spiritualita. Moderoval Petr Vaďura, hosté: Barbora Cihelková z Deníku Právo a studenti evangelické teologické fakulty Jakub Vladimír Demčo a Jakub Trusina.

Papež František

Rozhovor Papeže Františka s monsignorem Dariem Viganem, který byl publikován v jeho poslední knize Pohled: Brána srdce. Neorealismus mezi pamětí a přítomností (Efattà editrice, 2021).

Kulatý stůl

V pátek 22. 10. odvysílala Tv Noe diskuzní pořad Kulatý stůl na téma Film a spiritualita. Moderoval Petr Vaďura, hosté: Vladimír Suchánek, Lukáš Jirsa a Renata Šindelářová. Pořad je možné zhlédnout v online archivu Tv Noe.

Drive my car

Prezidentem ekumenické poroty na 74. Filmovém festivalu v Cannes byl irský spisovatel, režisér a producent Douglas P. Fahelson. Lukáš Jirsa  s ním v rozhovoru probral jeho vztah k filmu, práci ekumenické poroty a také oceněný snímek Doraibu mai kâ (Drive My Car, režie Ryûsuke Hamaguchi, Japonsko 2021).