Rozhovory

Jackie

Filmovým kritikem se můžete stát i v metru – když tam potkáte Honzu Folla. Právě tak začala před 20 lety cesta Lukáše Jirsy k filmové publicistice a objevování hloubky filmového umění. V pořadu Jak to vidí... na ČRo Dvojka s Lukášem hovořila o filmu a spiritualitě sestra Angelika Pintířová.

František

Na Velikonoční pondělí uvede kanál Discovery Channel dokumentární film František (Francesco, 2020) režírovaný Jevgenijem Afiněvskim. Získali jsme exkluzivní rozhovor s režisérem, který měl možnost poznat papeže osobně a zachytit zblízka jeho uvažování, činy a především jeho lidskost.

Strom života

Redaktor TV NOE a filmový publicista Lukáš Jirsa byl hostem na Rádiu 7. Tématem byla spiritualita ve filmu a schopnost některých filmů změnit náš pohled na svět. V audio záznamu pořadu se dozvíte i tipy na filmy, které Lukáše silně zasáhly.

Ken Loach a Paul Laverty

V roce 2017 převzali na festivalu v Karlových Varech Křišťálový globus za celoživotní přínos, ale také katolickou cenu SIGNIS za film Já, Daniel Blake. Při této příležitosti natočila TV Noe s oběma tvůrci rozhovor.

Filmový kritik a redaktor TV NOE Lukáš Jirsa společně s moderátorem náboženských pořadů a kazatelem Petrem Vaďurou navštívili pořad ČRo Plus Vertikála, aby pohovořili o filmu a jeho duchovní dimenzi.