Sedmiletá Geula je pro milujícího Menachema, člena ortodoxní židovské komunity, vším. Čeká ji léčba, kterou si však vdovec s malým příjmem nemůže dovolit. Jednou z možností, jak potřebné finance získat, je obnovit rockovou kapelu, jíž byl v mládí frontmanem. Během uplynulé doby se ale nezměnil pouze jeho život, ale i ambice každého z dávných přátel. Po pěti letech se Joseph Madmony společně s Boazem Y. Yacovem vrací na karlovarský festival s příběhem o bezmezné rodičovské lásce, hodnotě mužského přátelství i důležitosti vnitřní integrity. Civilně tlumený, koncentrovaný snímek, jenž dokáže postihnout ty nejjemnější emoce, stejně jako pečlivě vykreslit charaktery postav.

Složení ekumenické poroty na 53. MFF Karlovy Vary

Milja Radovic

Michael Otřísal

David Sipoš

Vyjádření ekumenické poroty:

Za znázornění nutnosti překonat jakoukoli úzkoprsost a objevení uzdravující krásy otevřenosti a naděje

Za znázornění, že Bůh a lidské bytí nemohou být omezeny jen na system pravidel, že každý člověk musí objevit prostou odvahu “být”

Za vysoce kvalitní filmové zpracování, které nepřitahuje pozornost k sobě samému a svou služebností přidává příběhu novou dimenzi osobního zápasu

uděluje hlavní cenu filmu o muži, který skrze snahu zachránit život své smrtelně nemocné dcery prochází procesem vlastního vysvobození a smíření.

GEULA (Redemption) - Joseph Madmony, Boaz Yehonatan Yacov, Izrael, 2018.

ekumenická porota 2018

Zvláštní ocenění ekumenické poroty:

1) Všechno bude (Winter Flies) - Olmo Omerzu, Czech Republic / Slovenia / Poland / Slovak Republic, 2018

Za poetické filmové zpracování příběhu, znázorňujícího proces proměny naivních snů v nové uchopení skutečnosti a vlastního domova.

2) Miriam lže (Miriam miente) - Natalia Cabral, Oriol Estrada, Dominikánská republika / Španělsko, 2018.

Jednoduchou a přímočarou filmovou řečí výpráví režisér filmu subtilní příběh, za nímž se objevují témata rasy, společenského postavení, falešných snů a vrůstání do skutečné osobní integrity.

Anotace k filmu převzata z oficiálního webu festivalu:
http://www.kviff.com/cs/program/katalog-filmu/

Zdroj fotografií: Film Servis Festival Karlovy Vary