Aktuality

Jednotka intenzivního života

Průkopníci české nemocniční paliativní péče otevírají v celovečerním dokumentu témata, která z našich životů v podstatě zmizela. Projekce v Městské knihovně v Praze proběhne za účasti režisérky Adély Komrzý. Po filmu bude následovat diskuze.

Božské děti

Jeden z nejznámějších filmů íránského tvůrce Majida Majidiho je k dispozici na webu ČT. Andrej Chovanec si v prostém příběhu dovu malých dětí všímá motivů inspirovaných islámskou mystikou – súfismem.

Skrytý život

Lukáši Jirsovi se podařilo zajistit projekci nejnovějšího počinu Terrence Malicka, který se do čekých kin doposud nedostal. Zásadní film, pojednávající o zápasu Franze Jägerstättera, který v roce 1943 odmítl nastoupit do armády a přísahat věrnost Hitlerovi.

Febiofest 2021

Febiofest tradičně nabízí to nejlepší ze současné světové kinematografie. Lukáš Jirsa z Tv Noe vybral několik filmů, které byste určitě neměli minout.

Zpráva o záchraně mrtvého

Které filmy si na festivalu nenechá ujít filmový publicista a dramaturg televize Noe Lukáš Jirsa? Především ty, které rezonovaly na festivalech v Cannes a Berlíně, ale také nový počin Václava Kadrnky, Zpráva o záchraně mrtvého.