Aktuality

Jeden svět 2024

Ve středu 20. 3. byl zahájen festival Jeden svět, který probíhá současně ve 48 městech po celé ČR až do 21. 4. Dramaturg TV Noe, Lukáš Jirsa, vybral z programu 10 filmů, které ho nejvíce zaujaly.

Francesca Šimuniová

Francesca Šimuniová, benediktinka, abatyše česko-německého opatství Venio, byla předsedkyní ekumenické poroty 74. Berlinale (15.-25. února 2024). Přinášíme text shrnující její zážitky z tohoto prestižního filmového festivalu.

57. MFF Karlovy Vary

Tradiční výběr dramaturga TV Noe a filmového kritika Lukáše Jirsy z programu MFF Karlovy Vary. Ve výběru nechybí slavná jména jako Wim Wenders a Hirokazu Koreeda, vítězné snímky z Cannes a Berlína a filmy oceněné ekumenickou porotou.

Král králů

Kino Edison Filmhub v Praze zve na dvojici němých velkofilmů z období ranného Hollywoodu od slavného režiséra Cecila B. Demilla. Filmy Král králů  (1927) a Jana z Arku (1916) uvede Dominik Hronec, religionista a kreativní ředitel distribuční společnosti Film Europe.

Jeden svět 2023

Ve středu 22. 3. začíná festival Jeden svět, jehož tématem je „Cena bezpečí". Festival bude probíhat současně ve 28 městech po celé ČR až do neděle 2. 4. Dramaturg TV Noe, Lukáš Jirsa, vybral z programu 12 filmů, které ho nejvíce zaujaly.