Aktuality

57. MFF Karlovy Vary

Tradiční výběr dramaturga TV Noe a filmového kritika Lukáše Jirsy z programu MFF Karlovy Vary. Ve výběru nechybí slavná jména jako Wim Wenders a Hirokazu Koreeda, vítězné snímky z Cannes a Berlína a filmy oceněné ekumenickou porotou.

Král králů

Kino Edison Filmhub v Praze zve na dvojici němých velkofilmů z období ranného Hollywoodu od slavného režiséra Cecila B. Demilla. Filmy Král králů  (1927) a Jana z Arku (1916) uvede Dominik Hronec, religionista a kreativní ředitel distribuční společnosti Film Europe.

Jeden svět 2023

Ve středu 22. 3. začíná festival Jeden svět, jehož tématem je „Cena bezpečí". Festival bude probíhat současně ve 28 městech po celé ČR až do neděle 2. 4. Dramaturg TV Noe, Lukáš Jirsa, vybral z programu 12 filmů, které ho nejvíce zaujaly.

Zapomenutá země

Koncem 19. století přichází na Island dánský kněz, aby v odlehlé části ostrovního státu postavil kostel a fotografoval lidi. Čím více času stráví v zemi s drsným počasím a v uzavřené komunitě, tím více se jeho původní poslání stává morálně a nábožensky náročným. Po filmu následuje diskuze, moderuje Lukáš Jirsa.

Cyrilometodějská teologická fakulta v Olomouci

Cyrilometodějská teologická fakulta v Olomouci nově nabízí předmět s názvem „Film a spiritualita" pod vedením ThLic. Jan Regnera a Th.D. a ThLic. Michala Štveráka. Cílem je naučit studenty vnímat filmové umění jako prostředek k prohloubení duchovního života a příležitost pro setkání s tím, co nás přesahuje.